Úspěchy studentů

2022/2023

AT&T HACKATHON JUNIOR 2023

​Naší školu reprezentovali: Jakub Zvolánek I2.B, Lukáš Strnad I2.B, Matyáš Přibyl I3.B, Ondřej Hajný E3.A, Tadeáš Grohmann E3.A a se svým projektem týkajícím se efektivnosti solárních panelů obsadili 1. místo.

STŘEDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOST

Celostátní kolo

Kategorie: Informatika

13. místo: Radek Starec, I4.C s projektem Herní vývoj, finálová prezentace práce.

Krajské kolo

Kategorie: Informatika

2. místo: Radek Starec, I4.C s projektem Herní vývoj, postup do celostátního kola

Kategorie: Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

 

3. místo: Ondřej Váňa, E4.A s projektem Šestiosá robotická paže

 

Krajské kolo ​45. ročníku SOČ. Ze školního kola postoupili a krajského kola se tak zúčastnili žáci s projekty:Radek Starec (I4.B) - Vesmírný správce parku v kategorii 18 - Informatika (celkem 5 soutěžících), Ondřej Váňa (E4.A) - Šestiosá robotická paže v kategorii 10 - Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace (celkem 6 soutěžících). ​Radek Starec - 2. místo v kategorii 18 + postup do celostátního kola. Ondřej Váňa - 3. místo v kategorii 10 + možnost licitace o postupu do celostátního kola. 

Elektrotechnická olympiáda

No photo description available.

Vstupního testu se účastnilo 300 zájemců, z nich bylo vybráno 20 autorů projektů, na finálovou prezentaci bylo pozváno 9 projektů (z nichž 5 bylo z naší školy – jako jediné pražské školy). V celorepublikovém finále soutěžil Lukáš Rajmont (E4.A) s prací na téma Digitální AM vysílač. Obsadil 2. místoJan Nevyhoštěný (E4.A) s projektem Digitální generátor obsadil 3. místo. Čtvrté až osmé místo obsadil Jan Formánek (E1A) s prací Zámek do skříňky a Tomáš Janoušek (E4A) s projektem Samohrající Xylofon.

FINANČNÍ GRAMOTNOST

 logo

Školní a okresní kolo

Ve školním kole získal první místo získal Adam Veselý z I3.C, druhé místo Šimon Hořánek z E3.A a třetí místo Matěj Janeček z I4.C. Všichni tři postoupili do kola okresního.

V okresním kole soutěže náš tým uspěl a postopil do krajského kola, ve kterém naši žáci dosáhli skvělého úspěchu a postoupili do celostátního kola.

Celostátní kolo

Dne 28. 4. 2023 se žáci Adam Veselý z I3.C, Šimon Hořánek z E3.A a Matěj Janeček z I4.C zúčastnili finálového kola ekonomické soutěže Finanční gramotnost v ČNB. Tým našich žáků získal 4. místo.

finanční gramotnost

SOUTĚŽ V PROGRAMOVÁNÍ

Do krajského kola postoupil Jan Kolek z I4B, ve kterém se umístil na 5. místě.

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

V kategorii C získal Lukáš Papoušek (I1.C) 13 bodů, Matyáš Černý (I1.C) 10 bodů, Vojtěch Šitra (I1.B) 10 bodů. V kategorii B Eduard Vandas (E2.A) 13 bodů, Vojtěch Vízner (I2.C) 13 bodů.

​V kategorii B (2. roč.) a C (1. roč.) je krajské kolo finálním stupněm. Postoupili do něj: V. Vízner I2.C - kat. B, E. Vandas E2.A - kat. B, M. Černý I1.C - kat. C, L. Papoušek I1.C - kat. C, V. Šitra I1.B  - kat. C. Úspěšným řešitelem se stal Lukáš Papoušek z I1.C - výborný výsledek.

Středoškolská soutěž v kybernetické bezpečnosti – první a druhé kolo

​Soutěže se zúčastnilo celkem 238 žáků naší školy, do druhého kola postoupilo z naší školy 107 žáků. Nejúspěšnější žáci: 5. místo: Yevhen Balash (I4C), 14. místo: Jakub Kleňha (I4B), 15. místo: Filip Čermoch (I4B), 16. místo: Jiří Richter (I4D), 17. místo: Simona Richterová (I4D).

Ve druhém kole byl nejúspěšnějším žákem Ondřej Vágner ze třídy I3.C oboru Informační technologie, který se umístil na 1. místě. Dalšími úspěšnými účastníky pak z naší školy byli Ladislav Šlapal ze třídy I3.B, který se umístil na 11. místě, dále Jevhen Balaš ze třídy I4.C, který obsadil 12. místo, dále Filip Ambrož ze třídy I4.C, který se umístil na 13. místě a konečně Teodor Slavík ze třídy I3.C, který se umístil na 18. místě.

Středoškolská soutěž v kybernetické bezpečnosti – národní finále

Nejlépe se umístil Ondřej Vágner, který skončil na 14. místě, jako další pak byl Filip Ambrož, který skončil na 17. místě, následoval Evžen Balaš na 20. místě.

EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA

Ekonomická olympiáda

Do krajského kola soutěže postoupil Matěj Janeček (I4.C). V krajském kole zdolávali soutěžící teoretické otázky v testu, počítali příklady a pracovali s grafy. Do dalšího kola soutěže náš žák nepostoupil.

BOBŘÍK INFORMATIKY

Bobřík informatiky

​​Žáci naší školy se účastní Bobříka informatiky každoročně. Letos se do krajského a celostátního kola probojovalo v kategorii Senior 5 žáků. V kategorii Junior 11 žáků dosáhlo víc než 120 bodů a stalo se úspěšnými řešiteli.

PIŠQWORKY

Ze školního kola postoupilo 10 žáků do kola oblastního. V rámci oblastního kola se náš nejlepší tým umístil na 4. místě. Tím si vybojoval účas v krajském kole, kde však výrazného úspěchu nedosáhl.

ENERGETICKÁ OLYMPIÁDA

Náš nejlepší tým ve složení Ondřej Váňa, Tomáš Janoušek, Daniel Hodžik (všichni E4.A) se umístil na 9. místě z celkového počtu 470 týmů z celé republiky. Tým postoupil do finálového kola, ve kterém se neprobojoval mezi tři nejúspěšnější týmy.

2021/2022

STŘEDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOST

Celostátní kolo

Kategorie: Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

Jakub Jiřík 4. místo a David Rothbauer 2. místo.

Krajské kolo

Kategorie: Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

1. místo: Jakub Jiřík, E4.A – Robot pomocník

2. místo: David Rothbauer, E4.A – Besafe Lights

Kategorie: Informatika

3. místo: Teodor Slavík, I2.C

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

V kategorii C postoupili do klauzurní části soutěže Ivan Aseiev a Vojtěch Vízner z I1.C. V kategorii B se stal úspěšným řešitelem Michal Filip z I2.D. Ivan Aseiev a Vojtěch vízner se stali úspěšnými řešiteli v klauzurní části soutěže a postoupili do krajského kola.

Krajské kolo

​Oba naši studenti se stali ÚSPĚŠNÝMI ŘEŠITELI závěrečného krajského kola Matematické olympiády! Mezi všemi gymnazisty (a jedním mimořádně nadaným žákem ZŠ) byli jediní ze střední odborné školy, kdo dosáhl takového úspěchu v Praze a Středočeském kraji. Z výsledkové listiny vyplývá: Ivan Aseiev, I1.C 31. místo, Vojtěch Vízner, I1.C 34. místo. Celkem 93 účastníků tohoto závěrečného kola, z toho 51 úspěšných.

Bobřík informatiky – ústřední kolo

Bobřík informatiky

V kategorii Junior letos soutěžilo 12 198 soutěžících z celé republiky. Plný počet bodů získalo 34 soutěžích ze všech zapojených škol. Mezi těmito nejúspěšnějšími řešiteli jsou 3 studenti naší školy: David Römer a František Jílek z I1.D, Michal Filip z I2.D

Do kategorie Senior se zapojilo celkem 5 824 soutěžících. Mezi 30 poustupujícími do krajského kola je 7 zástupců naší školy: František Bouda a Richard Sedlecký z I4.B, Matěj Kos z I4.D, Vojtěch Vaňourek a Pavel Mádle z I3.C, Neklan Nulíček a Vojtěch Klíma z I4.C.

Všem děkujeme za výbornou reprezentaci školy a gratulujeme!

Elektrotechnická olympiáda

 Vědomostní soutěž pro technicky orientovanou mládež

Žáci oboru Elektrotechnika se i v letošním školním roce zapojili do dalšího ročníku Elektrotechnické olympiády. Naši žáci dosáhli velkého úspěchu. Ve finálovém kole se představí 10 účastníků. Polovinu budou tvořit naši žáci. Všichni jsou ze třídy E4.A. Ve finále budou školu reprezentovat s těmito projekty:

 • Bittner Pavel: ReMoBrz-analogový auto asistent.
 • Jiřík Jakub: Robot pomocník.
 • Kocev Jakub: Dálková spoušť fotoaparátu.
 • Rothbauer David: Besafe Lights.
 • Szetei Tomáš: Robotická ruka.

Ve finále dalšího ročníku Elektrotechnické olympiády dosáhli naši studenti velkého úspěchu. Ve finálovém kole zvítězil Jakub Jiřík ze třídy E4.A s prací na téma Robot pomocník. Druhé místo obsadil David Rothbauer ze stejné třídy s prací na téma Besafe Lights.

Představení projektu v České televiziČT24/Studio 6 víkend

Začátek rozhovoru v čase 51:40.

 

Odkaz na reportáž na serveru Novinky.cz k dispozici zde.

Článek na novinkách.cz

 

Robosoutěž

Tři tříčlenné týmy (E2A + E3A) měli za úkol postavit robota ze stavebnice LEGO. Z celkem 30 přihlášených do tohoto kola se tým E3A umístil na 9. místě, těsně tak nepostoupil do finále. I ostatní naši žáci bojovali se ctí a předvedli hezké výsledky. 

FINANČNÍ GRAMOTNOST

Školní a okresní kolo

Ve školním kole získal první místo Yevhen Balash z I3.C, druhé místo Matěj Janeček z I3.C a třetí místo Tomáš Fiala z I3.B. Všichni tři postoupili do kola okresního. ​Dne 12. 1. 2022 se žáci Yevhen Balash z I3.C, Matěj Janeček z I3.C a Dominik Pavel Abraham z I3.B zúčastnili okresního kola ekonomické soutěže Finanční gramotnost. Tým postoupil do krajského kola.

​Dne 23. 3. 2022 se žáci Yevhen Balash z I3.C, Matěj Janeček z I3.C a Dominik Pavel Abraham z I3.B zúčastnili krajského kola ekonomické soutěže Finanční gramotnost. Studenti pracovali jako tým a společně vyplňovali test. Ten obsahoval 17 otázek, které byly generovány náhodně z celkové databáze. Otázky byly zaměřené na ekonomiku, právo, sociální sítě a jednoduché výpočty týkající se rodinného rozpočtu a úroků. Na vyplnění testu bylo 90 minut. Druhou částí krajského kola byla tvorba prezentace vlastní fiktivní firmy. Tým postoupil do poslední části krajského kola. ​Dne 13.4.2022 se žáci Yevhen Balash a Matěj Janeček z I3.C zúčastnili druhé části krajského kola ekonomické soutěže Finanční gramotnost. Úkolem bylo prezentovat před odbornou komisí svou fiktivní firmu. Žáci postoupili do celostátního kola.

Celostátní kolo

Dne 29. 4. 2022 se žáci Yevhen Balash a Matěj Janeček z I3.C a Dominik Pavel Abraham z I3.B zúčastnili finálového kola ekonomické soutěže Finanční gramotnost v ČNB. Úkolem bylo sepsat důvody, proč by investor měl investovat právě do jejich fiktivní firmy. A dále, co přesně tato firma přinese svým zákazníkům. Tým našich žáků získal 5. místo.

Ekonomická olympiáda

Matěj Janeček z I3.C a Jiří Morávek, Tomáš Janoušek a Ondřej Váňa z E3.A postoupili do krajského kola. Dne 26. 1. 2022 se žáci Matěj Janeček z I3.C a Tomáš Janoušek a Ondřej Váňa z E3.A zúčastnili krajského kola ekonomické soutěže Ekonomická olympiáda. Do finále bohužel žáci nepostoupili. Matěj Janeček se však umístil v rámci města Prahy na 19 místě z 94 soutěžících.

Středoškolská soutěž v kybernetické bezpečnosti – první a druhé kolo

Žáci 3. a 4. ročníků oboru Informační technologie se v letošním školním roce zapojili do celostátní středoškolské soutěže kybernetické bezpečnosti. Školní kolo probíhalo elektronicky formou online testu. Z celkového počtu 331 soutěžích postupuje celkem 114 studentů z naší školy do dalšího kola soutěže.

Soutěže se v kategorii Středoškoláci (15–20 let) v celé Praze zúčastnilo 331 žáků, z toho do 2. kola postoupilo 234 žáků. Pro naši školu je potěšitelné, že z těchto 234 žáků bylo 114 žáků z naší školy. Z výsledkové listiny pro Prahu dále vyplynulo, že z naší školy byli v konkurenci ostatních středních odborných škol a gymnázií nejúspěšnějšími žáky Josef Miegl ze třídy I4.D, který se umístil na 6. místě, Vojtěch Vejšický ze třídy I3D, který se umístil na 12. místě a Jakub Jurníček ze třídy I4B, který se umístil na 13. místě. Druhého kola, v němž soutěžili žáci napříč celou ČR, tj. nerozlišovaly se již jednotlivé kraje, se v kategorii Středoškoláci (15–20 let) celkem zúčastnilo 632 žáků z celé ČR, z nichž bylo vybráno celkem 40 žáků do národního finále. Z naší školy se tohoto druhého kola zúčastnilo celkem 44 žáků, z nichž postupují do národního finále celkem 4 žáci, a to: Josef Miegl ze třídy I4D, který skončil ve 2. kole na 22. místě, Yevhen Balash ze třídy I3C, který skončil na 25. místě,  Vojtěch Vaňourek ze třídy I3C, který končil na 37. místě, a Jitka Dobiášová ze třídy I3D, která skončila na 40. místě.

Středoškolská soutěž v kybernetické bezpečnosti – národní finále

​​Národního finále soutěže v kybernetické bezpečnosti se zúčastnilo celkem 45 studentů z celé ČR, z toho 2 junioři, 37 studentů v kategorii 15–20 let a 6 studentů v kategorii nad 20 let. Národního finále se zúčastnilo 45 finalistů. Z naší školy se nakonec zúčastnili tři studenti. Nejlépe skončil na 25. místě Josef Miegl, na 31. místě skončil Yevhen Balash a na 35. místě skončil Vojtěch Vaňourek

SOUTĚŽ SCHRACK TECHNIK – VYHRAJ UČEBNU

 

Tým složený z žáků naší školy se zapojil do soutěže o odbornou učebnu Schrack. V průběhu třetího a čtvrtého ročníku pracovali žáci na projektu s názvem E-bar. Tým byl tvořen žáky ze třídy E3.A (resp. E4.A) ve složení Jakub Kocev, David Rothbauer, Tomáš Szetei a Jakub Jiřík. Ve finálové kole bylo prezentováno celkem 10 projektů. V hlasování ostatních účastníků soutěže získal náš tým tzv. studenstkou cenu. Děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme.

 

2020/2021

FINANČNÍ GRAMOTNOST

Ze školního kola postoupili do okresního kola tři nejúspěšnější žáci. V okresním kole reprezentoval naši školu tým ve složení Tomáš Doležal, Matyáš Fuka a Filip Šroll (všichni z I3.D). V rámci okresního kola obsadil tým výborné 2. místo. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy a gratulujeme.

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

Kategorie A

V rámci domácího kola vyřešil František Špaček z I4.B čtyři úlohy ze šesti. Jednalo se o velmi náročné úlohy. Postoupil do klauzurního kola, které se konalo ve škole. Tři úlohy řešil 5 hodin bez kalkulačky a PC. Na základě výsledků klauzurního kola postoupil František do krajského kola soutěže. Stal se tak jedním ze 69 úspěšných řešitelů. V krajském kole byl jediným zástupcem středních odborných škol. Všichni ostatní studenti byli z gymnázií. Výborný výsledek, gratulujeme.

Kategorie C

Žák prvního ročníku Michal Filip z I1.D uspěl v domácím kole Matematické olympiády – kategorie C. Velmi dobře si poradil se složitými příklady i v kauzurní části soutěže. V klauzurní části se stal úspěšným řešitelem a postoupil tak do krajského kola.

Studentské trenérské centrum Microsoft

STC

Naši žáci se letos opět zapojili do výběrového řízení na absolvování programu Microsoft STC. Studentské trenérské centrum (STC) je program pro středoškolské studenty, kteří mají zájem zdokonalovat své znalosti v oblasti ICT a předávat je dál v rámci svých škol a širšího okolí. Cílem programu je příprava budoucích specialistů a vedoucích pracovníků se zaměřením na informační technologie. Studentka Jitka Dobiášová z I3.D úspěla ve výběrovém řízení STC a od ledna 2021 bude jednou z účastnic programu. Gratulujeme.

Středoškolská soutěž v kybernetické bezpečnosti – školní kolo

Žáci 3. a 4. ročníků oboru Informační technologie se v letošním školním roce zapojili do celostátní středoškolské soutěže kybernetické bezpečnosti. Školní kolo probíhalo elektronicky formou online testu. Test obsahoval otázky nejen z témat zaměřených na počítačovou bezpečnost, ale zahrnoval i oblasti programování, operačních systémů, počítačových sítí, logiky a psychologie. Z naší školy byl nejúspěšnějším účastníkem Jana Dvořáčková ze třídy I4D, která se v konkurenci pražských odborných škol i gymnázií umístila na 1. místě. Dalšími velmi úspěšnými účastníky byli Vojtěch Hořánek z I4D (5. místo), Vít Pecháček z I4B (6. místo), Kryštof Zajíček z I3D (8. místo), Michael Brabec z I4D (9. místo) a Adam Rutar z I3C (10. místo).

Středoškolská soutěž v kybernetické bezpečnosti – druhé kolo

Druhé kolo soutěže probíhalo ve vlastní režii žáků samotných. Druhého kola se zúčastnil 22 žáků naší školy. Pět žáků probojovalo do celostátního finálového kola. Do celostátního kola postoupilo celkem 36 soutěžících z celé republiky a počet žáků, kteří postoupili z jedné školy, je jeden z nejvyšších. Konkrétně z naší školy postoupilo následujících pět studentů: M. Hornek (16. místo), F. Digrín (18. místo), O. Hataš (19. místo), M. Folbr (21. místo) – všichni I4C a J. Dvořáčková (36. místo) – I4D. Přehled výsledků: https://kybersoutez.cz/ks_vysledky.html

ELEKTROTECHNICKÁ OLYMPIÁDA

Elektrotechnická olympiáda

Dva žáci naší školy se v letošním ročníku probojovali do finálového kola soutěže Elektrotechnická olympiáda. Jakub Marek ze třídy E4A bude soutěžit s projektem na téma Docházkový systémVojtěch Pantoflíček ze stejné třídy se dostal do finále soutěže s projektem na téma Elektronický zabezpečovací systém. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Ve finálovém kole soutěže zvítězil Vojtěch Pantoflíček z E4.A s prací na téma Elektronický zabezpečovací systémDruhé místo obsadil Jakub Marek ze stejné třídy s prací na téma Docházkový systém. Oběma žákům děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme.

 

ENERGETICKÁ OLYMPIÁDA

Náš nejlepší tým se umístil na 62. místě z celkového počtu 258 týmů z celé republiky. Mezi SOŠ byl náš tým celkově 6. nejlepší (zbývající týmy jsou gymnaziální). Z pražských SOŠ jsme byli druzí, celkem se zúčastnilo soutěže 12 týmů z pražských SOŠ. Složení nejlepšího týmu: Otakar Šnajdr, Jakub Marek, Kamil Houdek (všichni z E4A).

2019/2020

STŘEDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOST

Celostátní kolo 

Kategorie: Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

Jan Šlehofer, E4B, obsadil 1. místo se svou prací Ampalyzer – Analyzátor zesilovačů. O jeho práci se můžete dozvědět více ze soutěžního videa

 

FINANČNÍ GRAMOTNOST

Ze školního kola postoupili do okresního kola tři nejúspěšnější žáci, a to Miroslav Hornek z I3.C, Tran Minh Duc a Adam Krejzl z L3.E. V okresním kole obsadil náš tým 1. místo a postoupil do krajského kola. V krajském kole zaznamenali naši náší velký úspěch a postoupili z 1. místa do celorepublikového finále. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy a gratulujeme.

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ CERTIFIKÁTŮ KURZU CCNA 3

Předávání certifikátů CISCO

Dne 3. 3. 2020 proběhlo během velké přestávky předávání certifikátů úspěšným absolventům kurzu CCNA3 pořádaného v rámci programu Cisco Academy. Jednalo se celkem o 9 účastníků, žáků 4. ročníků oboru Informační technologie, konkrétně o 5 žáků ze třídy I4D a 4 žáky ze třídy I4C.

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

Školní kolo

Kamil Houdek z E3.A a František Špaček z I3.B zpracovávali v rámci školní kola 6 příkladů. Na základě vyhodnocení školního kola postoupili do klauzurní části. Oba žáci se v klauzurní části stali úspěšnými řešiteli. S maximálním počtem bodů postoupil do krajského kola František Špaček. Oba naši žáci se stali jedinými postupujícími do krajské kola soutěže z negymnaziálních oborů. Gratulujeme k výborným výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

MICROSOFT STC

V úterý 14. 1. 2020 se žák naší školy, Matyáš Koc (I4.D), stal absolventem intenzivního výběrového programu Microsoft STC, a to s vyznamenáním.

Tento dvouletý studijní program je určen pro středoškolské studenty a je zaměřen na rozvoj nejen v oblasti produktů společnosti Microsoft, ale rovněž v oblasti digitálních trendů, prezentačních a komunikačních dovedností, marketingu a podnikání. Celý program je zakončen absolventskou prací.

Během svého působení se Matyáš stal leaderem akční skupiny studentů specializující se na infrastrukturní část platformy Azure, v rámci které vzniká spousta článků a dalších materiálů. I jako absolvent zůstává nadále ve vedoucí pozici, a navíc bude dále v programu působit také jako přednášející.

STC

ELEKTROTECHNICKÁ OLYMPIÁDA

Náš žák Lukáš Rajmont z E1.A postoupil z mezi 10 nejlepších do finále Elektrotechnické olympiády na FEL ČVUT. Ve finále obsadil Lukáš úžasné 2. místo. Lukáš Rajmont reprezentoval školu s prací Elektronkový zesilovač. Gratulujeme. Podrobnější informace najdete na našem blogu.

BOBŘÍK INFORMATIKY

Bobřík informatiky

Celkem se této informatické soutěže zúčastnilo 90 976 soutěžících (vloni 79 988) z přesně  745 škol. Průměrně za školu soutěžilo 123 (vloni 119) žáků. Úspěšný řešitel získal alespoň 120 bodů z celkem 192 bodů. Z naší školy se soutěže zúčastnilo 278 žáků ve dvou kategoriích. V obou kategoriích jsou podíly úspěšných řešitelů z řad našich žáků nad celostátním průměrem. V kategorii Senior dosáhl nejlepšího výsledku žák Jakub Marek ze třídy E3.A. V celostátním žebříčku se umístil na 21. místě, v rámci středních odborných škol na 4. místě v ČR a na 1. místě v Praze. V kategorii Junior se z naší školy stalo 82 žáků úspěšnými řešiteli. V této kategorii dosáhl nejlepšího výsledku žák Ondřej Soustružník ze třídy I1.B V celostátním žebříčku se umístil na 1. místě (spolu s dalšími 88 soutěžícími z celé ČR z 11543 soutěžících celkem). Gratulujeme.

STŘEDOŠKOLSKÁ SOUTĚŽ V KYBERNETICKÉ BEZPEČNOSTI – ŠKOLNÍ KOLO

Kybersoutěž 2019

Žáci 3. a 4. ročníků oboru Informační technologie se v letošním školním roce zapojili do celostátní středoškolské soutěže kybernetické bezpečnosti. Školní kolo probíhalo elektronicky formou online testu. Test obsahoval otázky nejen z témat zaměřených na počítačovou bezpečnost, ale zahrnoval i oblasti programování, operačních systémů, počítačových sítí, logiky a psychologie. Hodnocení žáků probíhalo po jednotlivých krajích. Soutěže se v celé Praze zúčastnilo 332 žáků, z toho do 2. kola postoupilo 164 žáků. Pro naši školu je potěšitelné, že z těchto 164 žáků je 80 žáků z naší školy. Z výsledkové listiny pro Prahu dále vyplynulo, že z naší školy byli v konkurenci ostatních středních odborných škol a gymnázií nejúspěšnějšími žáky Michael Brabec ze třídy I3D, který se umístil na 1. místě, Tomáš Fiala ze třídy I4D, který se umístil na 3. místě a Matyáš Koc ze třídy I4D, který se umístil na 6. místě. Dalšími velmi úspěšnými účastníky byli Jáchym Bureš ze třídy I4C, který se umístil na 7. místě a David Azarian ze třídy I4D, který se umístil na 12. místě.  Druhé (výběrové) kolo bude probíhat od 21. prosince 2019 do 20. ledna 2020. V tomto kole budou žáci řešit úkoly, které jsou časově náročnější a předpokládá se, že je budou řešit doma, popř. ve vzájemné spolupráci. Gratulujeme všem postupujícím a přejeme hodně úspěchů v dalším kole soutěže.

2018/2019

STŘEDOŠKOLSKÁ SOUTĚŽ V KYBERNETICKÉ BEZPEČNOSTI – EVROPSKÉ FINÁLE

Kybernetická bezpečnost 

Ve dnech 8. října až 11. října se v rumunské Bukurešti uskuteční Evropské finále kybernetické soutěže (ECSC). Jedná se o soutěž v oblasti kybernetické bezpečnosti, které se účastní 20 národních týmů z celé Evropy, kromě jiných týmů zde bude soutěžit i národní tým z ČR. Máme velkou radost z toho, že členem tohoto celkem desetičlenného národního týmu je i absolvent naší školy Antonín Liška. Držíme jemu i celému národnímu týmu ČR palce, aby nás reprezentoval co nejlépe. Další informace jsou k dispozici na stránce https://www.kybersoutez.cz/ks_ecsc2019.html.

ROBOTICKÝ DEN 2019

Robotický den je jedna ze dvou největších hobbyrobotických soutěží a přehlídek v ČR. Koná se tradičně v KCP pod záštitou MatFyz UK, letos se jednalo již o 16. ročník. Účast byla mezinárodní a bez omezení věku, soutěžilo se mnoha klasických robo-kategoriích. Naši žáci se zúčastnili dvou: Ketchup House a Freestyle. V kategorii Freestyle, kde lze prezentovat cokoliv z oblasti robotiky a kybernetiky, dosáhl velkého úspěchu model robodraka Silvron, který je konstrukcí našeho žáka Filipa Maška (I1B), s velkým přispěním Pavola Ňachaje (E3A) při oživení světelných efektů pomocí Arduina. Mezi 18 přihlášenými projekty zaujal největší množství návštěvníků a získal tak v hlasování v divácké anketě největší počet hlasů vůbec. Odnesl si pohár, diplom a titul „Vítěz divácké ankety“.

STŘEDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOST

Celostátní kolo

Kategorie: Informatika

Ondrej Telka obsadil místo 4. místo a získal zvláštní cenu Návrh do soutěže o cenu České hlavičky - Ingenium "Svět počítačů a komunikace"

Krajské kolo

Kategorie: Informatika

1. místo Ondrej Telka, E4.A – Signalizační systém do jídelny

6. místo: Aleš Herink, I4.C – Divided Zero

STŘEDOŠKOLSKÁ SOUTĚŽ V KYBERNETICKÉ BEZPEČNOSTI – FINÁLOVÉ KOLO

Kybernetická bezpečnost

Soutěže se celkem zúčastnilo 3 823 žáků ze středních škol celé ČR, do 2. kola pak z nich postoupilo 1 276 žáků a do 3. kola pak postoupilo celkem 34 žáků. Je velmi potěšitelné, že celkem 9 z nich bylo z naší školy. Stali jsme se tak bezkonkurenčně školou s největším zastoupením žáků z celé ČR, za což jsme byli veřejně chváleni. Soutěže se celkem zúčastnilo 30 soutěžících ze SŠ a 5 soutěžících z VŠ. Ze 30 soutěžících SŠ se vybralo 15 nejúspěšnějších, kteří postoupili do odpoledního „týmového“ kola. Studenti VŠ postupovali do týmového kola automaticky. Opět potěšitelné bylo, že mezi těmito 15 soutěžícími bylo 5 studentů naší školy, konkrétně J. Vojta (I4B), T. Arazim (I4C), A. Liška (I4B), M. Koc (I3D) a D. Illés (I3C). Bylo vytvořeno celkem 5 týmů, do nichž byli postoupivší studenti náhodně rozděleni, kapitánem týmu byl vždy student z VŠ.

Po skončení odpoledního týmového kola následovalo večerní vyhlášení výsledků, které bylo příznivé i pro nás, protože nakonec nejúspěšnějším naším studentem se stal J. Vojta z I4B, který skončil na 5. místě, T. Arazim se umístil na 7. místě, A. Liška se umístil na 9. místě, M. Koc se umístil na 13. místě a D. Illés se umístil na 15. místě.

SÍŤAŘSKÁ SOUTĚŽ NAG HS3

Již pátým rokem jsme se zúčastnili soutěže týmů NAG HS3, pořádané komunitou CISCO akademií v České Republice. Soutěžní tříčlenné týmy absolvovaly troubleshooting v simulované LAN struktuře firmy s probíhajícím síťovým útokem s cílem útok eliminovat a síť zabezpečit. Náš mladší tým ve složení Matyáš Koc, Ondřej Bartoš a Jakub Vondráček se umísti na výborném 4. místě a druhý tým ve složení Tomáš Arazim, Antonín Liška a Jakub Tichý se umístili na děleném 5. místě, oba týmy dělil jeden bod. Žáci dosáhli v soutěži zatím největšího úspěchu. Hodnotili soutěž jako velmi zajímavou a pro ně přínosnou. Troubleshooting byl velmi náročný a ukázal všem, jak složité je řešení problémů v reálných situacích a v omezeném čase, jak užitečné je ukládat konfiguraci a efektivně spolupracovat.

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

Školní kolo

Z žádné třídy a z žádného ročníku se letos do MO kromě Františka Špačka z I2.B nikdo nepřihlásil, protože nebylo pro nikoho jiného možné zvládnout požadavek řešení 4 příkladů ze 6, natož se tím několik měsíců doma samostatně ve volném čase zabývat. František patří letos už do kategorii B – předposlední nejvyšší, a postupující náročnost kategorií se velmi zvyšuje. O to cennější je, že František zvládl velmi dobře nejen Domácí část, ale i Klauzurní část dne 29. 1., ve které, dá se říci, exceloval, kdy podle Ústředního výboru MO získal 17 bodů z 18 možných. Jeho jednoduchý a přitom jednoznačný správný zápis řešení začíná být už příslovečný. Snad nejcennější je jeho umístění mezi nejlepší matematické olympioniky Prahy v kategorii B, mezi něž se řadí až na drobné výjimky v matematice vynikající studenti výhradně prestižních gymnázií z nezřídka matematických tříd. Gratulujeme k výbornému výsledku a přejeme hodně štěstí do krajského kola.

BOBŘÍK INFORMATIKY

Bobřík informatiky

Již tradičně se naše škola zúčastnila Bobříka informatiky. V kategorii Senior se utkalo celkem 5 899 soutěžících z celé ČR. Z naší školy se soutěže zúčastnilo 66 soutěžících, z nichž do Krajského kola postoupilo 6 nejlepších: Viktor Trubchanin z L3.E, Michal Boháč z I4.B, Adam Čerych z I4.B, Tomáš Jelínek z L3.E, Jan Bouška z I4.C a Matěj Nejedlý z L3.E. Dne 30. 1. 2019  se konalo krajské a zároveň ústřední kolo kategorie Senior. V Praze se v krajském kole utkalo 30 nejlepších borců z různých středních škol. Z naší školy se všichni postupující stali úspěšnými řešiteli a dva studenti vyhráli první dvě místa. První místo obsadil Viktor Trubchanin a druhé místo Michal Boháč. Gratulujeme.

BEST IN ENGLISH

Best in English

V rámci této mezinárodní on-line soutěže žáci testovali své dovednosti z anglické gramatiky, porozumění textu a poslechu. Naše škola se soutěže zúčastnila již potřetí. Soutěže se celkem zúčastnilo přes 750 škol a 17 000 studentů středních škol z celého světa. Nejlépe se umístil žák Viktor Trubchanin ze třídy L3.E, obsadil 92 místo v ČR a 346 ve světě (soutěžilo přes 17 000 studentů středních škol).

ELEKTROTECHNICKÁ OLYMPIÁDA

Náš žák Pavol Ňachaj z E3.A postoupil z 500 soutěžících mezi 10 nejlepších do finále Elektrotechnické olympiády na FEL ČVUT.

Finálové kolo elektrotechnické olympiády

BOBŘÍK INFORMATIKY

Celkem se soutěže zúčastnilo 79 998 soutěžících z celé ČR. Pět žáků (Viktor Trubchanin z L3.E, Adam Čerych z I4.B, Tomáš Jelínek z L3.E, Michal Boháč z I4.B a Jan Bouška z I4.C) kategorie senior budou reprezentovat naši školu v krajském kole soutěže. Tři žáci (Tomáš Mašek z I2.C, Jitka Dobiášová z I1.D a Michael Brabec z I2.D) z kategorie junior postoupili také do krajského kola.

STŘEDOŠKOLSKÁ SOUTĚŽ V KYBERNETICKÉ BEZPEČNOSTI

Kybernetická bezpečnost

Žáci 3. a 4. ročníků oboru Informační technologie se v letošním školním roce zapojili do celostátní středoškolské soutěže kybernetické bezpečnosti. Školní kolo probíhalo elektronicky formou online testu. Test obsahoval otázky nejen z témat zaměřených na počítačovou bezpečnost, ale zahrnoval i oblasti programování, operačních systémů, počítačových sítí, logiky a psychologie. Hodnocení žáků probíhalo po jednotlivých krajích. Z výsledkové listiny pro Prahu vyplynulo, že z naší školy byli v konkurenci ostatních středních odborných škol a gymnázií nejúspěšnějšími žáky Tomáš Arazim ze třídy I4C, který se umístil na 3. místě a Antonín Liška ze třídy I4B, který se umístil na 5. místě. Dalšími velmi úspěšnými účastníky pak byli Jakub Vondráček ze třídy I3C (13. místo) a Matyáš Koc ze třídy I3D (14. místo). Kromě výše jmenovaných postoupilo do druhého (výběrového) kola ještě dalších 53 žáků z naší školy, kteří rovněž splnili kritérium pro postup.

Celkem 10 žáků 3. a 4. ročníku oboru Informační technologie úspěšně absolvovalo 2. kolo soutěže ve znalostech z oblasti kybernetické bezpečnosti. Všichni postupují do národního finále. Blahopřejeme.

kybernetická bezpečnost soutěž

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ CERTIFIKÁTŮ KURZU CCNA 1

CCNA1

Dne 20. 11. 2018 se v učebně 111 uskutečnilo předávání odborných certifikátů CCNA1 úvodního kurzu počítačových sítí vyučovaného v rámci Cisco Academy. Certifikáty byly předány studentům 3. ročníku oboru Informační technologie ze tříd I3C a I3D. Celkem byly uděleny certifikáty 17 studentům, což představuje cca 40 procent všech studentů 3. ročníku tohoto oboru. Absolventi získali a prokázali základní teoretické i praktické znalosti z oblasti konfigurace počítačových sítí. Všem absolventům blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů ve studiu kurzu CCNA2: Routing and Switching Essentials.

2017/2018

STŘEDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOST

Celostátní kolo

Kategorie: Informatika

Dominik Kadera obsadil 11. místo.

Kategorie: Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

Tomáš Mezera obsadil 9. místo a Tomáš Hančl 10. místo.

Krajské kolo

Kategorie: Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

1. místo: Tomáš Hančl, E4.A – Ingteligentní parkoviště

2. místo: Tomáš Mezera, E4.A – Automatické lodní zdymadlo

Kategorie: Informatika

1. místo: Dominik Kadera, L4.D – Propagace online

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

Krajské kolo

Dva naši žáci (Kamil Houdek, E1.A a František Špaček, I1.B) postoupili ve své kategorii C do krajského kola Matematické olympiády. Kamil Houdek stal úspěšným řešitelem, a umístil se ze 79 všech účastníků na 23. místě. Jedná se o velký úspěch našeho žáka, který se stal jediným úspěšným řešitelem ze všech středních odborných škol v Praze. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Školní kolo

Z žáků naší školy se domácí části školního školního kola (tříměsíční samostatná "badatelská" práce) zúčastnilo 5 žáků. Všichni na tom nechali skutečnou práci a přemýšlení, i pár dobrých logických vývodů. K postupu do klauzurní části školního kola však splnili nutné požadavky (aspoň 4 správně vyřešené a vysvětlené příklady ze šesti zadaných) pouze Kamil Houdek z E1.A a František Špaček z I1.B. Oba žáci ze zadaných tří příkladů měli dva zcela bez chyby nejen vyřešené, ale s bodovaným postupem pregnantně vysvětlené a v úplnosti dořešené. Naši dva žáci jsou jedinými postupujícími ze středních odborných škol do krajského kola. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

SOUTĚŽ V PROGRAMOVÁNÍ

V krajské kole soutěže obsadil Dominik Kadera 6. místo. Matěj Šmíd se umístil na 2. místě, Matyáš Koc za 8. místě.

Žáci naší školy zaznamenali další úspěch v soutěži zaměřené na programování. V kategorii programování webu do krajského kola postoupili Matyáš Koc (obsadil v obvodním kole 1. místo) a Matěj Šmíd (obsadil 2. až 3. místo). V kategorii programovací jazyky postoupil do krajského kola Dominik Kadera (1. místo).

MEZINÁRODNÍ DÁMA

Ze všech kvalifikačních kol se do celostátního finále probojovali tři naši žáci: Jakub Hlaváček a Jaroslav Šejvl z I2.D, Jakub Kos z L1.E. V celostátním kole obsadil Jakub Hlaváček 1. místo. Na třetím místě skončil Jaroslav Šejvl.

BEST IN ENGLISH

Best in English

V mezinárodní soutěži Best in English naše škola skončila na 63. místě z celkového počtu 332 škol v České Republice a na 178. místě mezi 750 školami na světě. Celkem se soutěže zúčastnilo 17 612 soutěžících z celého světa.

ELEKTROTECHNICKÁ OLYMPIÁDA

Naši žáci se zúčastnili se svými 2 projekty finále Elektrotechnické olympiády na FEL ČVUT. Jsou to:

 • Jan Šlehofer ze třídy E2.B s projektem Pájecí stanice pro polní techniky,
 • Ondrej Telka a Richard Šimeček ze třídy E3.A s projektem Infračervená kamera.

Soutěže se účastnilo 37 středních škol z celé republiky. Do finále bylo přizváno 10 řešitelů. Na na 3. místě se umístil student třídy E2.B Jan Šlehofer. Řešitelé 2. projektu, Ondrej Telka a Richard Šimeček, studenti E3.A se umístili na 4. místě.

Naši žáci ve finále Elektrotechnické olympiády Naši žáci ve finále Elektrotechnické olympiády

HACKATHON JUNIOR 2017

Studenti měli pouhých 24 hodin na to, aby vytvořili funkční aplikaci na téma Chytrá budova, Smart City (Brno 2050), Automatizace, Škola a vzdělávání nebo OpenData. Jedno téma bylo letos vyhlášeno jako zvláštní – Sledování letadel v reálném čase a analýza dat

Náš tým ertApple ve složení Dominik Kadera a Vojtěch Böhm ze třídy L4.D, Matěj Šmíd ze třídy I4.C, Tomáš Mezera ze třídy E4.A, Ondrej Telka a Richard Šimeček ze třídy E3.A se umístil
 • na třetím místě v Junior Hackathonu a
 • získal hlavní cenu za realizaci projektu Sledování letadel v reálném čase a analýzy dat.

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ CERTIFIKÁTŮ KURZU CCNA 2

Předávání certifikátů CISCO

Dne 7. 12. 2017 se v učebně uskutečnilo předávání odborných certifikátů z oblasti počítačových sítí studentům 4. ročníku oboru Informační technologie. Celkem 10 studentů splnilo požadavky na udělení udělení certifikátu z kurzu CCNA 2: Routing and Switching Essentials vyučovaného na škole v rámci programu Cisco Networking Academy. Absolventi získali a prokázali znalosti z oblasti konfigurace přepínaných a směrovaných sítí, statického a dynamického směrování a z oblasti konfigurace základních síťových služeb (DHCP, ACL, NAT). Všem absolventům blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů ve studiu kurzu CCNA3: Scaling Networks.

BOBŘÍK INFORMATIKY

Celkem se soutěže zúčastnilo 74 518 soutěžících z celé ČR. Čtyři žáci (Petr Nahodil z I3.B, František Běhal z I4.B, Marek Koudelka a Michal Zelený z L4.D) kategorie senior budou reprezentovat naši školu v krajském kole soutěže. 

MICROSOFT STUDENT TRAINING CENTER (STC)

Matyáš Koc ze třídy I2.D se dne 22. 11. 2017 zúčastnil výběrového řízení do programu STC (Student Training Center). Jedná se o tříletý program, který se zaměřuje na hlubší studium technologií firmy Microsoft. Matyáš Koc se účastnil krajského kola, kde uspěl a dostal spolu s dalšími dvěma uchazeči do finálového výběru. Dne 20. 12. 2017 se zúčastní posledního výběrového (ústředního) kola, kde budou do tohoto programu vybráni ti nejlepší studenti z celé republiky. Tento program firmy Microsoft přinese účastníkům studia možnost zúčastnit se různých projektů v rámci firmy Microsoft, prohloubení znalostí v oblasti Microsoft technologií, možností získání certifikací Microsoft a získání titulu Microsoft Student Partner (MSP). Diplom ke stažení.

STŘEDOŠKOLSKÁ SOUTĚŽ V KYBERNETICKÉ BEZPEČNOSTI

Soutěž v kybernetické bezpečnosti

Krajské kolo

V průběhu ledna 2018 probíhalo 2. kolo celostátní středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti, do něhož postoupila i řada žáků z naší školy. V tomto kole žáci řešili 15 komplexních úloh týkajících se nejrůznějších oblastí počítačové bezpečnosti. Nejúspěšnějším řešitelem tohoto kola se z naší školy stal Jakub Tichý ze třídy I3.B, který tak společně s dalšími pěti účastníky z ostatních pražských středních škol postupuje do národního finále.

středoškolská soutěž kybernetické bezpečnosti

Školní kolo

Ve školním kole nejlépe uspěl Tomáš Jiskra ze třídy I4.C. V Praze se umístil na 5. místě a postoupil s dalšími žáky do výběrového kola.

PIŠQWORKY

Dne 6. 11. 2017 se na Úžlabině konalo oblastní kolo turnaje v piškvorkách. Turnaje se zúčastnil výběr 9 pražských elitních týmů. Všichni piškvorkáři přišli s jediným cílem, a to postoupit do krajského kola. Po vyrovnaných bitvách se do krajského kola probojoval i náš tým ÚŽLABINKA

2. místo Křižáci: Dominika Rubešová (kapitánka), Marek Beneš, Matěj Šmíd, Filip Vacek, Ivan Valeš.

ECDL

Předávání certifikátů ECDL

Certifikát ECDL Core získalo 52 studentů. Všichni úspěšně složili 7 modulů.

2016/2017

STŘEDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOST

Celostátní kolo

Kategorie: Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

4. místo: Jan Šlehofer, E1.B – Pájecí stanice do auta pro polní techniky

Krajské kolo

Kategorie: Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

1. místo: Jan Šlehofer, E1.B – Pájecí stanice do auta pro polní techniky

Kategorie: Informatika

3. místo: Marek Šefl z I4.C a Richard Šimeček z E2.A s týmovou prací, na níž se podílel i Dominik Kadera z L3.D, Ondrej Telka z E2.A, Dominik Dosoudil a Narek Vardanjan z I4.B, – KeepCUBE, systém automatizace domácnosti

Kategorie: Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

4. místo: Tomáš Hančl, E3.A – Inteligentní parkoviště

ŠKOLNÍ CENA FAIR-PLAY ZA ROK 2016

Ministerstvo školství společně s Českým klubem Fair-play Českého olympijského výboru ocenilo tři žáky naší školy za ušlechtilý mravní čin. Laureáty Školní ceny Fair-play vybrala odborná komise. Vyhlášení probíhalo v pátek 7. 4. 2017 v Kongresovém centru České národní banky. Oceněnými žáky jsou Tomáš Běhal, Jan Kalivoda a Václav Vorlíček ze třídy E1.A. Cena jim byla udělena za poskytnutí pomoci zraněnému muži. Více informací o udělení cen za rok 2016 najdete na stránkách Českého olympijského výboru.

SOUTĚŽ V PROGRAMOVÁNÍ

V ústředním kole se Matyáš Koc ze třídy I1.D umístil na 6. místě a Matěj Šmíd ze třídy I3.C na 10. místě v konkurenci těch nejlepších programátorů z řad studentů z celé republiky, kteří stejně jako naši borci museli projít nejprve školním výběrem, pak obsadit v okresním a pak i v krajském kole první místa, aby byli do ústředního kola nominováni.

V krajském kole obsadili v kategorii programování webu naši žáci první dvě místa. Matěj Šmíd ze třídy I3.C obsadil 1. místo. Matyáš Koc ze třídy I1.D obsadil 2. místo.

Žáci naší školy zaznamenali další úspěch v soutěži zaměřené na programování. V kategorii programování webu do krajského kola postoupili Matěj Šmíd a Matyáš Koc. V kategorii programovací jazyky postoupili do krajského kola Vojtěch Böhm a Dominik Kadera.

FINANČNÍ GRAMOTNOST

Ze školního kola postoupili do okresního kola tři nejúspěšnější žáci, a to David Blažek z L4.D, Jakub Kunčar z I4.C a Štěpán Lammel z E3.A. V okresním kole obsadil náš tým 1. místo a postupuje do krajského kola. Diplom z okresního kola.

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ CERTIFIKÁTŮ KURZU CCNA 1

Dne 15. 2. 2017 se ve sborovně školy uskutečnilo slavnostní předávání certifikátů úspěšným absolventům kurzu Cisco CCNA1: Introduction to Networks. Absolventi tohoto kurzu úspěšně prokázali složením teoretického testu i závěrečné praktické zkoušky znalosti a dovednosti v oblasti základů síťových technologií, návrhu, správy a diagnostiky jednoduché sítě postavené na protokolech IPv4 a IPv6 včetně základní konfigurace síťových prvků Cisco v prostředí operačního systému Cisco IOS. Certifikát obdrželo 10 žáků ze třídy I3.B a 9 žáků ze třídy I3.C.

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA – KATEGORIE PROGRAMOVÁNÍ

David Blažek z L4.D postoupil do krajského kola. David se v domácím kole prosadil jako jeden z mála zástupců středních průmyslových škol.

MEZINÁRODNÍ DÁMA

Turnaj se hraje švýcarským systémem, to znamená, že vždy hrají proti sobě podobně silní soupeři, kteří mají za sebou stejný počet výher.

Ze školního kola, kterého se zúčastnilo 25 žáků, postoupili do krajského kola 4. žáci (David Blažek, Daniel Fegler, Jakub Hlaváček a Daniel Šmíd).

V krajském kole obsadili naši žáci první čtyři místa a všichni postoupili do celostátního kola.

V celostátním kole dosáhli naši žáci na mimořádný úspěch – obsadili první tři místa v kategorii středních škol. První se umístil David Blažek z L4.D, druhý byl Daniel Fegler z L3.D, třetí skončil Jakub Hlaváček z I1.D.

HACKATHON JUNIOR 2016

Účelem soutěže bylo vytvořit ve skupině 3–5 lidí co nejzajímavější a funkční prototyp zařízení (čidla) komunikujícího v síti LoRa. Náš tým se skládal z Dominika Dosoudila (I4.B), Marka Šefla (I4.C), Narka Vardanjana (I4.B), Ondreje Telky (E2.A) a Václava Krále (I4.B). V konečném pořadí obsadili naši žáci krásné 3. místo.

ČRA IOT HACKATHON

Šest žáků naší školy vytvořilo tým, který reprezentoval naši školu na celostátní soutěži Hackathon Junior 2016 (František Běhal, Vojtěch Böhm, David Baňař, Dominik Kadera, Daniel Šmíd a Jan Šoulák). Náš tým skončil na nádherném 2. místě. Třešničkovou na dortu se stala individuální cena pro Vojtěcha Böhma z L3.D.

BOBŘÍK INFORMATIKY

Celkem se soutěže zúčastnilo 71 792 soutěžících z celé ČR. Čtyři žáci (Michal Provazník a Dominik Dosoudil z I4.B, David Blažek z L4.D, František Běhal z I3.B) kategorie senior budou reprezentovat naši školu v krajském kole soutěže.

V krajském kole soutěže reprezentoval naši školu Vojtěch Böhm z L3.D (původně jako náhradník). Vojtěcvh obsadil ve velké konkurenci pěkné 9. místo.

SOUTĚŽ EUROPASECURA

Celkem 5 tříčlenných týmů z naší školy ze tříd I1.D, E1.B, L1.E, E3.A, I3.B se zúčastnilo 1. kola soutěže o bezpečnostní politice EU, NATO, ČR. V online testu odpovídali žáci na otázky z oblasti bezpečnostní politiky. Tři týmy z I1.D a E1.B, E3.A a I3.B postoupily do dalšího – krajského kola, v němž musí samy navrhnout bezpečnostní strategii pro zadané rizikové bezpečnostní oblasti. Po vypracování strategie dále do ústní části soutěže postoupil tým složený z I1.D – Tesařík, Bartoš a z E1.B – Vybíral, který v konkurenci pražských gymnázií obsadil 3. místo.

2015/2016

STŘEDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOST

Celostátní kolo

Kategorie: Informatika

11. místo: Jakub Topič, I4.B – Řízení modelové železnice

Krajské kolo

Kategorie: Informatika

1. místo: Jakub Topič, I4.B – Řízení modelové železnice

CISCO ACADEMY

Na konci školního roku se konalo slavnostní předávání certifikátů úspěšným absolventům kurzů CISCO Academy. Byli tak oceněni nejlepší studenti kurzů IT Essentials a CCNA1 a CCNA2, kteří získali celosvětově uznávané certifikáty prokazující jejich odborné znalosti v oblasti hardwaru, systémového i aplikačního softwaru a počítačových sítí. Ve školním roce 2015/2016 si certifikát odneslo celkem 45 studentů naší školy.

Kurz IT Essentials: 24 studentů

Kurz CCNA1: 19 studentů

Kurz CCNA2: 3 studenti

SOUTĚŽ V PROGRAMOVÁNÍ

Žáci naší školy zaznamenali další úspěch v soutěži zaměřené na programování. V kategorii programování webu do krajského kola postoupili Dominik Dosoudil a Narek Vardanjan. V kategorii programovací jazyky postoupili do krajského kola Jan Kelin a David Blažek.

ELEKTROTECHNICKÁ OLYMPIÁDA

Žák 1. ročníku oboru Elektrotechnika Richard Šimeček ze třídy E1.A se probojoval do finálového kola Elektrotechnické olympiády 2016, kterou pořádá Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze. Richard patří se svou prací nazvanou LED mezi 8 nejlepší z celé republiky.

FINANČNÍ GRAMOTNOST

Ze školního kola postoupili do okresního kola tři nejúspěšnější žáci, a to Jan Jukl z L4.D, Vít Bednář z L3.D a Matěj Vasilevski z E3.A.

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA – KATEGORIE PROGRAMOVÁNÍ

David Blažek z L3.D obsadil v neoficiální souhrnné tabulce s celostátním porovnáním výsledků domácího kola celostátně 2. místo.

David Blažek z L3.D postoupil z krajského kola soutěže jako jediný žák středních průmyslových škol z celé republiky. Výsledková listina je k nahlédnutí. V ústředním kole se David Blažek umístil z celé republiky na krásném 13. místě. Diplom a výsledková listina.

OBROVSKÝ ÚSPĚCH NAŠEHO ŽÁKA V PRESTIŽNÍ SOUTĚŽI VĚDECKÝCH TALENTŮ ČESKÉ HLAVIČKY 2015

Jakub Topič – mimořádná cena společnosti SAP

Naprosto mimořádného úspěchu dosáhl Jakub Topič, žák oboru Informační technologie. Za svou práci byl zařazen mezi největší středoškolské vědecké talenty roku 2015 – stal se jedním ze sedmi laureátů 9. ročníku prestižní soutěže České hlavičky 2015. V soutěži se oceňují vědecké projekty studentů středních škol, je totiž obdobou prestižní ceny Česká hlava pro špičkové vědce. Porota soutěže, složená ze zástupců vysokých škol a vědeckých ústavů, letos vybírala z desítek nominací. Jakub Topič získal Mimořádnou cenu společnosti SAP, udělovanou za projekty z oblasti IT a programování. Obdržel ji za domácí automatizovanou meteorologickou stanici, jejíž zjištění vizualizuje a průběžně zobrazuje na webu a ve své práci porovnává s údaji naměřenými Českým hydrometeorologickým ústavem.

 • České hlavičky 2015
 • České hlavičky 2015
 • České hlavičky 2015
 • České hlavičky 2015
 • České hlavičky 2015

Úspěch našeho žáka publikovaný v médiích:

2014/2015

KAŽDOROČNÍ ÚSPĚCH NAŠICH ŽÁKŮ VE STŘEDOŠKOLSKÉ ODBORNÉ ČINNOSTI

Úspěchy v SOČ 

STŘEDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOST

Celostátní kolo 37. ročníku

Kategorie: Informatika

2. místo: Jan Tomšů, E4.A – DKIDE – Integrované vývojové prostředí pro kernelový vývoj

Krajské kolo 37. ročníku

Kategorie: Informatika

1. místo: Jakub Topič, I3.B – Domácí meteostanice s webovým rozhraním

Kategorie: Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

2. místo: Jakub Moravec, E4.A – Inteligentní měření

CISCO ACADEMY

Na konci školního roku se konalo slavnostní předávání certifikátů úspěšným absolventům kurzů CISCO Academy. Byli tak oceněni nejlepší studenti kurzů IT Essentials a CCNA1 a CCNA2, kteří získali celosvětově uznávané certifikáty prokazující jejich odborné znalosti v oblasti hardwaru, systémového i aplikačního softwaru a počítačových sítí. Ve školním roce 2014/2015 si certifikát odneslo celkem 30 studentů naší školy.

Kurz IT Essentials: 22 studentů

Kurz CCNA1: 6 studentů

Kurz CCNA2: 2 studenti

ECDL

Certifikát ECDL Core získalo 25 studentů. Všichni úspěšně složili moduly M1–M7.

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

Jan Jukl z L2.D se v celostátním kole umístil na výborném 10. místě.

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA – KATEGORIE PROGRAMOVÁNÍ

David Blažek z L2.D jako jediný účastník ze SPŠ mezi gymnazisty obsadil v celostátním kole 30. místo.

LOGICKÁ OLYMPIÁDA

Matematicko-logická soutěž se konala pod vedením MENSA a měla formu online testů. V kategorii C (studenti SŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) se do soutěže zapojilo 10 428 řešitelů. V kraji Praha šlo o 782 řešitelů. Uvedeny jsou výsledky 3 nejlepších žáků naší školy.

Pořadí (škola) Pořadí (kraj) Celkové pořadí Příjmení a jméno Třída Kvantil (kraj) Kvantil
1. 74.-78. 553.-609. Blažek David L2.D 90,41 94,44
2.- 3. 129.- 135. 1061.-1121. Jukl Jan L2.D 83,25 89,55
2. - 3. 129.- 135. 1061.-1121 Ryšánek Dennis L3.D 83,25 89,55

PIŠQWORKY

Dne 6. 11. 2014 se na Úžlabině konalo oblastní kolo turnaje v piškvorkách. Turnaje se zúčastnilo 19 pražských elitních týmů. Všichni piškvorkáři přišli s jediným cílem, a to postoupit do krajského kola. Po vyrovnaných bitvách se do krajského kola probojoval i náš tým KŘIŽÁKŮ

3. místo Křižáci: Dennis Ryšánek, Jakub Šafránek, Jakub Sommer, David Blažek, Martin Pham.

SOUTĚŽ V PROGRAMOVÁNÍ – PROGRAMOVACÍ JAZYKY MLÁDEŽ

Poslední víkend školního roku 2014/15 proběhlo ústřední kolo soutěže v programování. 
1. místo v celostátním kole získal J. Kelin ze třídy I3.B.

NETRIDERS IT ESSENTIALS 2015

Z celkového počtu 306 soutěžících z celé Evropy všichni naši studenti umístili v první třetině startovního pole.

AKADEMIE PROGRAMOVÁNÍ

Nejlepší studenti zapojeni do Akademie programování byli pozváni na celodenní hachathon v budově Microsoftu. Kromě vyslechnutí několika přednášek měli přítomní studenti pracovat na vlastní aplikaci. Naši školu reprezentoval tým ve složení: Karel Douda (I3.B), Jan Kelin (I3.C) a Jakub Topič (I3.B). Jako téma si zvolil webovou hru na způsob kvízu pro dva hráče, která se snaží zábavnou formou testovat a rozvíjet znalosti z různých odvětví vědy. Hru lze hrát na jakémkoliv zařízení s webovým prohlížečem a přístupem k internetu. Celá aplikace běží na cloudové výpočetní platformě Microsoft Azure a je naprogramovaná v Node.js a HTML5. Náš tým obsadil 1.místo.

BOBŘÍK INFORMATIKY 2015    

Celkem se soutěže zúčastnilo 44 083 soutěžících (vloni 34 454) z 500 (vloni 373) škol. V kategorii Junior se soutěže účastnilo 107 soutěžících z naší školy. Alespoň 150 bodů dosáhlo a úspěšnými řešiteli se stalo 17 soutěžících.

V kategorii Senior se soutěže účastnilo 90 soutěžících z naší školy. Alespoň 150 bodů dosáhlo a úspěšnými řešiteli se stalo 11 soutěžících.

Nejúspěšnějšími řešiteli na škole se stali student Běhal František ze třídy I1.B, který se v kategorii Junior v národním kole umístil na 21.místě a student Rathouský Dominik ze třídy I3.B, který se v kategorii Senior v národním kole umístil na 125. místě. Více o soutěži na http://www.ibobr.cz/

OLYPIÁDA V NĚMECKÉM JAZYCE

Ve škoním roce 2014/2015 naši školu reprezentovala Lucie Vlčková, studentka třídy L3.D. Byla jedinou soutěžící z průmyslových škol, ostatní soutěžící byli gymnazisté. Lucie obstála v silné konkurenci a umístila se na 5. místě.

MEZINÁRODNÍ PROGRAMÁTORSKÁ SOUTĚŽ BALTIE 2015

Náš student Dominik Kadera z L1.D ve své kategorii D v krajském kole obsadil 2. místo. Na celostátní úrovni obsadil 5. místo a postoupil do mezinárodního kola, kde se umístil na 12.místě.

2013/2014

STŘEDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOST

Krajské kolo 36. ročníku

Kategorie: Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie

2. místo: J. Tajovský, I3.B – Učebnice Pythonu

Kategorie: Informatika

3. místo: L. Kříž, E4.A – Rezervační systém

Kategorie: Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

3. místo: Lukáš Karásek, I4.B – VF modulátor
4. místo: M. Fuxa – Řízení inteligentní budovy

CISCO ACADEMY

Na konci školního roku se konalo slavnostní předávání certifikátů úspěšným absolventům kurzů CISCO Academy. Byli tak oceněni nejlepší studenti kurzů IT Essentials a CCNA, kteří získali celosvětově uznávané certifikáty prokazující jejich odborné znalosti v oblasti hardwaru, systémového i aplikačního softwaru a počítačových sítí

Ve školním roce 2013/2014 si certifikát odnesli:

Kurz IT Essentials: Monika Dokoupilová, Matěj Jíša, Petr Matoušek, Simona Myšková, Pavlo Nykirka, Antonín Pečenka, Tomáš Praus, Jan Skutil, Jakub Švejda, Martin Szalai, Jan Tajovský, Jaroslav Vedral, Martin Veselý, Jiří Vondřička.

Kurz CCNA1: Jiří Vondřička, Martin Dousek, Lukáš Krčál, Lukáš Vacek.

Kurz CCNA2: Lukáš Vacek.

ECDL

Certifikát ECDL Core získalo 30 studentů. Všichni úspěšně složili moduly M1–M7.

MEZINÁRODNÍ MATEMATICKÁ SOUTĚŽ NÁBOJ

Během 120 minut měl tým za úkol vyřešit co nejvíce úloh. Soutěžní tým tvořili tito studenti: M. Vasilevski (E1.A), J. Jukl, V. Bednář, D. Blažek (L1.D) a D. Ryšánek (L2.D). Naše škola skočila jako nejlepší průmyslovka v kategorii Junior. V mezinárodních výsledcích jsme se umístili na 100. místě ze 178 účastníků, v rámci ČR jsme obsadili 56. místo ze 94 soutěžních týmů.

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

Úspěšným řešitelem krajského kola se stal Matěj Vasilevski ze třídy E1.A, umístil se na 37.–40. místě.

MATEMATICO OPEN 2013

Soutěže se zúčastnilo 40 soutěžících z 10 škol. Naši školu zastupovaly dva týmy: Tým A: L. Kolanda, D. Blažek (L1.D). Tým B: D. Matoušek, Z. Svoboda (E3.A). Získali jsme 9., 19., 20. a 22. místo. Celkově se naše škola umístila na 5. místě.

CELOSTÁTNÍ MATEMATICKÁ SOUTĚŽ

V kategorii IV naši školu nejlépe reprezentoval student J. Jukl ze třídy L1.D, který obsadil 17.–19. místo.
V kategorii V byl naším nejúspěšnějším řešitelem D. Ryšánek ze třídy L2.D, který získal 19. místo.

LOGICKÁ OLYMPIÁDA

Matematicko-logická soutěž se konala pod vedením MENSA a měla formu online testů. V kategorii C (studenti SŠ) se do soutěže zapojilo 8 334 řešitelů. V kraji Praha šlo o 959 řešitelů. Uvedení žáci patřili mezi 75 % nejlepších řešitelů.

Pořadí (škola) Pořadí (kraj) Celkové pořadí Příjmení a jméno Třída Kvantil (kraj) Kvantil
1. 83.-89. 510.-535. Jukl Jan L1.D 91,13 93,74
2. 145.155. 1035.-1090. Strnad Richard I4.C 84,45 87,26
3. 531.-545. 4454.-4605. Michálek Robert I4.C 43,95 45,66

PIŠQWORKY

Naše škola se stala hostitelem oblastního kola, soutěže se zúčastnilo 18 týmů sestavených ze studentů pražských středních škol.

3. místo v oblastním kole obsadil ?-tým z naší školy ve složení Dennis Ryšánek, Jan Jukl, Jakub Sommer, Zuzana Holušová a Petr Andreas a postoupil do krajského kola: http://pisqworky.cz/vysledky/694

SOUTĚŽ V PROGRAMOVÁNÍ

9. místo v celostátním kole získal J. Kelin ze třídy I2.B.

SOUTĚŽ OFFICE ARENA 2014

1. místo v krajském kole obsadil Robert Michálek ze třídy I4.C a postoupil do finálového kola, ve kterém zastupoval kraj Praha.

BENQ ŠKOLNÍ AJŤÁK

Jde soutěž pro studenty středních škol z České republiky, ve které studenti mohou porovnat své znalosti z oblasti IT. Odpovídají na otázky rozdělené do tří kategorií (lehké, středně těžké, těžké) z oboru IT, hardwaru, moderních technologií a sociálních sítí. Z počtu 6190 registrovaných soutěžících jsme získali tato zajímavá umístění:

14. místo Karel Douda, I2.B
27. místo Jakub Topič, I2.B
30. místo Martin Dousek, I4.C
59. místo Jan Tajovský, I3.B
82. místo Jan Skutil, I3.C.

Celá řada dalších studentů naší školy se umístila mezi prvními 500 soutěžícími. Do celorepublikového finále soutěže postoupilo 10 nejlepších studentů z online kola.

NETWORKING ACADEMY GAMES (NAG 2014)

Ze školního kola v oboru IT Essentials 7 soutěžících z naší školy postoupilo do národního. Do národního kola postupovalo 20 soutěžících z celé republiky, z pražských škol to byla pouze naše škola. Národního kola v oboru IT Essentials se zúčastnili: P. MatoučekT. Praus (I3.B), M. Dokoupilová, J. Skutil (I3.C), S. Myšková, M. Jíša (I4.D), sedmý soutěžící se pro nemoc nemohl soutěže zúčastnit.

STUDENTSKÉ TRENÉRSKÉ CENTRUM SPOLEČNOSTI MICROSOFT

Krajské kolo: Veronika Vejmělková z L2.D, Pamela Čáslavová z I3.C a Richard Strnad z I4.C. Finálové kolo mělo 9 výherců, mezi nimi byli dva studenti z naší školy Pamela Čáslavová z I3.C a Richard Strnad z I4.C. http://www.microsoft.com/cze/education/students/STC/

BOBŘÍK INFORMATIKY 2014

V kategorii Junior soutěžilo 11 studentů školy, alespoň 150 bodů získalo a úspěšnými řešiteli se stalo 6 soutěžících: ze třídy L1.D studenti David Blažek, Jan Jukl a Zuzana Holušová, ze třídy L2.D studenti Jakub Šafránek a Denis Ryšánek a ze třídy E2.A student František Kašpar.

V kategorie Senior určené pro studenty 3. a 4. ročníků soutěžilo 13 studentů, alespoň 150 bodů získali a úspěšnými řešiteli se stali 4 soutěžící: ze třídy I4.C student Richard Strnad, ze třídy I3.C student Marek Löfler a ze třídy I3.B studenti Jaroslav Vedral a Jan Tajovský.

Nejúspěšnějšími řešiteli na škole se stali student Richard Strnad ze třídy I4.C, který se v kategorii Senior v národním kole umístil na 27. místě z 3 600 soutěžících z celé ČR, a student David Blažek ze třídy L1.D, který se v kategorii Junior v národním kole umístil na 29. místě ze 7 303 soutěžících z celé ČR. Více o soutěži na http://www.ibobr.cz/

ASTRONOMICKÁ OLYMPIÁDA

Do korespondenčního kola postoupili dva žáci D. Blažek ze třídy L1.D a D. Ryšánek ze třídy L2.D.

OBVODNÍ KOLO V ANGLICKÉM JAZYCE

4. místo Petr Matoušek, I3.B

MISTROVSTVÍ SŠ VE STOLNÍM FOTBALU

Do celostátního kola se probojovali: F. Barcal a T. Filoun, ve finále skončili na 17. místě z 34 dvojic.

2012/2013

STŘEDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOST

Krajské kolo 35. ročníku

Kategorie:Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

2. místo: M. Fuxa – Univerzální kolový robot

Kategorie: Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie

3. místo: K. Setnička – Model průmyslového přepravníku

CISCO ACADEMY

Na konci školního roku se konalo slavnostní předávání certifikátů úspěšným absolventům kurzů CISCO Academy. Byli tak oceněni nejlepší studenti kurzů IT Essentials a CCNA, kteří získali celosvětově uznávané certifikáty prokazující jejich odborné znalosti v oblasti hardwaru, systémového i aplikačního softwaru a počítačových sítí

Ve školním roce 2012/2013 certifikát získali:

Kurz IT Essentials: Roman Artemov,  Josef Doškář, Jan Eliáš, Martin Franc, Jakub Kuchař, Martin Šenk, Martin Luner, Petr Ilek, Martin Dousek, Eva Divišová, Lukáš Krčál, Jindřich Netušil, Kamil Friš.
Kurz CCNA1: Roman Artemov, Josef Doškář, Jan Eliáš, Martin Franc.

CELOSTÁTNÍ MATEMATICKÁ SOUTĚŽ

Celostátního kola se zúčastnil D. Ryšánek ze třídy L1.D, který obsadil dělené 18.–35. místo. Získal 20 bodů z 25. Celkový počet soutěžících: 308.

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

Celostátní kolo

27.–29. obsadil O. Šplíchal ze třídy E4.A Celostátního kola se zúčastnilo 47 studentů z celé republiky.

FINANČNÍ GRAMOTNOST

Školního kola se zúčastnilo 103 studentů.

Okresní kolo

3. místo získal tým tvořený těmito studenty: J. Doškář ze třídy I4.B, M. Uchytil ze třídy I4.D a J. Marek ze třídy I4.B.

MATEMATICO 2012

Soutěže se zúčastnili 4 studenti. Z 10 pražských škol se naše škola umístila na 5. místě. V jednotlivcích se umístil na 6. místě Z. Svoboda ze třídy E2.A.

PIŠQWORKY

Soutěže se zúčastnily tři týmy. Tým ve složení: J. Vráblík, R. Belčev, P. Kolbl, E. Neprašová a M. Novák obsadil 2. místo a postoupil do krajského kola.

MISTROVSTVÍ SŠ VE STOLNÍM FOTBALU

Do celorepublikového finále postoupily dvě dvojice: Sládek a Typlt (I4.D) a Janda a Zítka (L4.E).

2011/2012

STŘEDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNNOST

Krajské kolo 34 ročníku

Kategorie: Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

2. místo – David Mareš, E4.A – Samočinná solární elektrárna

ANGLIČTINÁŘ ROKU

On-line testování se zúčastnili čtyři studenti. Součástí textu byl i poslech. Z max. počtu 90 bodů student D. Tulach ze třídy I3.B získal 78 bodů.

FINANČNÍ GRAMOTNOST

Soutěže se zúčastnilo 177 studentů. Do okresního kola postoupil školní tým, který tvořili studenti J. Štok, L4.F, R. Matys, I4.E a R. Zentrich, I4.E.

VĚDOMOSTNÍ SOUTĚŽ O EU

Soutěže se zúčastnilo 10 studentů ze třetích a čtvrtých ročníků. Student J. Novák ze třídy L3.F získal 21,5 bodu a za odměnu ve dnech 12.–14. 12. 2011 navštívil Evropský parlament ve Štrasburku.

2010/2011

STŘEDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOST

Celostátní kolo 33. ročníku

Kategorie Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

8. místo – Ondřej Reichert, E4.B – Kybernetický model

Krajské kolo 33. ročníku

Kategorie Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

1.  místo – Ondřej Reichert, E4.B – Kybernetický model
2.  místo – Jan Semanský, E4.B – Digitální hodiny

Kategorie Informatika

1.  místo – Adam Kořenek, I4.E – SEO optimalizace pro vyhledávače
2.  místo – Lukáš Ryšánek, E4.A – ZiPShare, datové úložiště

SOUTĚŽ FINANČNÍ GRAMOTNOST

Okresní kolo

2. místo družstvo: Vladimír Říha – I4.D, Jan Kincl – E1.A, Richard Dvořák – I4.E

CITYLINGUA 2011

Celostátní kolo

2. místo – David Tulach, kategorie III, úroveň B2

BOBŘÍK INFORMATIKY 2010

Národní kolo

Jan Šimek, E2.A – úspěšný řešitel v kategorii Junior

2009/2010

STŘEDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOST

Krajské kolo 32. ročníku

Kategorie Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie

1. místo – Jaroslav Kučera, E4.C – Výuka energetiky
3. místo – Oldřich Urban a Miroslav Urbánek, I4.E – Výuka hardware

Kategorie Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

3. místo – Lukáš Ledvinka, E4.C – GPS sledování vozidel

SPORT

Odbíjená

Okresní kolo středoškolského turnaje – 1.  místo

CORNY POHÁR STŘEDNÍCH ŠKOL V ATLETICE

Krajské kolo

4. místo – celkem bodů: 8 586 – družstvo: 

VRH KOULÍ Hlaváč Marek
Moravec Jan
Kučera Patrik
SKOK VYSOKÝ Hradil Dan
Petrdlík Karel
SKOK DALEKÝ Hradil Dan
Valenta Petr
Pevný Ondřej
100m Fischer Radek
Pevný Ondřej
400m Fischer Radek
Kysela Ondrej
1500m Lupínek Jakub
Kučera Patrik
Difko Jan
ŠTAFETA
100-200-300-400
Petrdlík Karel 100
Pevný Ondřej 200
Hradil Dan 300
Fischer Radek 400

2008/2009

STŘEDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOST

Krajské kolo  31. ročníku

Kategorie Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie

1. místo – Jakub Běhounek, I4.D – Tsunami, výukový materiál pro fyziku

SOUTĚŽ V PROGRAMOVÁNÍ

Obvodní kolo -  Praha 10

1. místo – Martin Volek, L2.F

5. místo – Jan Krajdl

6. místo – Marek Hanzal, I3.D

KONVERZAČNÍ SOUTĚŽ V AJ

Obvodní kolo - Praha 10

3. místo – Jakub Vašíček, I3D